Смородинські печери (Завітайте в гості до Змія Горинича)

Багато жителів Лук'янівки, Татарки і Куренівки навіть не здогадуються, в якій казковій місцевості вони мешкають. Їхні пращури могли запросто виявитися сусідами ... Змія Горинича! У всякому разі, згідно з давнім переказом, легендарний «змій», представник злого початку, мешкав десь в цій місцевості, а якщо точніше - неподалік від Подільського спуску в історичній місцевості під "колючою" назвою Реп'яхів Яр.

Як кажуть в билинах, Змій Горинич жив в Смородинскьких печерах. Назва, так званого «помешкання», взяла свій початок з річки Смородинки, яка протікала неподалік. Зараз її побачити можна тільки заглянувши через каналізаційну решітку.

Печера досить велика, величезний звір, як його описують легенди, міг би тут поміститися запросто. На шукачів пригод, які на власні очі вирішили побачити «лігво змія» чекають декілька сюрпризів: підходити до печери не зовсім просто – туди веде незручний звивистий спуск; при вході печера в людський зріст, далі звужується настільки, що доведеться повзти навколішках, поки прохід не впреться в стіну.

Історики впевнені, що щодо легендарного Змія Горинича - це більше вигадка. Хоча печера все ж досить унікальна, як розповідають археологи, колись, ще до нашої ери, тут було поселення. Про це свідчать знахідки, які відносять до трипільської культури. Використовували її, швидше за все, або для житла, або з культовою метою. Остання гіпотеза підтверджується наявністю на Кирилівських схилах досить широких сходинок, які ведуть прямо до яру. Ще ця печера унікальна тим, що її вважають однією з найдавніших штучних печер Європи.

Відчуйте магію дотику сьогодення та минулого в ЖК Henesi House. Тут буде творитися вже Ваша історія.