Столітня пам’ятка: струмок в надрах Лук’янівки

Скоморох - ще один давно забутий підземний струмок Києва, ліва притока Либіді. Протяжність - близько 3 км.
Захований в колектор вже майже століття тому, струмок Скоморох починається поблизу перетину вулиць Білоруської та Якіра. Протікає під Білоруської вулицею і колишнім Лук'янівським трамвайним депо, далі підземна річка перетинає вулицю В'ячеслава Чорновола і протікає вздовж непарної сторони Златоустівської вулиці. На існування річки тут вказує характерний рельєф і назва Річкової вулиці, яка колись була звичайним містком через Скоморох.
Дивлячись на щільну забудову, відразу і не повіриш, що менше століття тому вулиці Білоруської і зовсім не було - а на її місці протікав струмок, до якого спускалися городи з садиб сусідніх вулиць.
Далі річка перетинає проспект Перемоги і протікає під Жилянською вулицею і по території заводу «Транссигнал», і неподалік від трамвайної кінцевої зупинки, в кінці Старовокзальної вулиці впадає в Либідь.
У 2001 році, відразу після терактів в США, дігерри його досліджували і випадково вилізли на території посольства.  Зустріч з морськими піхотинцями була несподівана для обох сторін, але закінчилася мирно. З тих пір, по колекторським трубам, по яких протікає Скоморох, «знавці» проводять екскурсії та дослідження.
Що надоумило киян назвати цей струмок на честь середньовічних бродячих артистів? Напевно той факт, що й до нашого часу струмок з грайливою назвою «викидає коники» і нагадує про себе. І за іронією долі, котлован на місці депо не так давно трохи засипали, і розмістили в ньому ... пересувний цирк!

Відчуйте магію дотику сьогодення та минулого в ЖК Henesi House. Тут буде творитися вже Ваша історія.