Свято-Макаріївська церква – єдиний дерев’яний храм Києва

Православний храм – Свято-Макаріївська церква, побудований на горі Юрковиці в 1897 році на честь 400-річчя смерті великомученика Макарія, Київського митрополита, який загинув від рук татар. Храм є унікальним – це єдина старовинна дерев'яна церква в Києві, що дожила до нашої пори. Були часи, коли практично всі храми зводилися з дерева, застосовувати камінь в будівництві вважалося розкішшю.

Як стверджує історія, церква була побудована дуже швидко, за рік, завдяки щасливому збігу обставин. Частково гроші були виділені з бюджету міста, частково їх зібрали члени суспільства, також пожертвування були зроблені багатими городянами. Є легенди, що багато коштів на храм зібрав якийсь блаженний Босий. Ікони для храму написав Іван Їжакевич, проте головною святинею став образ з частиною мощів Макарія.

З часів Радянського Союзу церкву вважали, мало не єдиною, в якій відмолювати найважчі жіночі гріхи - про ненароджених і убієнних дітей. І сьогодні туди приходять жінки помолитися про зцілення своїх болячок і попросити вибачення за скоєні гріхи і відмолити «помилки». Кажуть також, що дуже часто віруючі, екстрасенси, цілителі та навіть лікарі, відправляють жінок з проблемами вагітності в цю церкву, помолитися і попросити допомоги.

Сьогодні, як і сто років тому, в церкви в ім'я святого Макарія дзвенить дзвін. Жителі Татарки (і не тільки) приходять сюди, щоб звернутися до Господа, похреститися, поставити свічки за здоров'я та за упокій, освятити воду, фрукти, паски, а найголовніше - стати добрішими ...

Свято-Макарівська церква - Henesi-House

Відчуйте магію дотику сьогодення та минулого в ЖК Henesi House. Тут буде творитися вже Ваша історія.